Sprzedaż sprzętu komputerowego

Dla klientów, którzy zdecydowali się zakupić wyłącznie sprzęt komputerowy zapewniamy dostawę dowolnego sprzętu wg dostarczonej specyfikacji lub wspólnie ustalonej z naszymi konsultantami.

W wyborze sprzętu komputerowego uwzględniamy dotychczasowe doświadczenia naszych Klientów z konkretna marką, jak również możliwości merytoryczne i techniczne posiadanych przez nich działów IT.

Komputery PC

Zapewniamy dostawy fabrycznie konfigurowanego sprzętu komputerowego, oprogramowania i akcesoriów produkowanych przez czołowych światowych producentów. Sprzęt ten posiada oryginalne gwarancje producentów i objęty jest ich opieką serwisową, co zapewnia naszym Klientom pewność inwestowania w rozwój technologii informatycznych.

Serwery

Każda sprawnie działająca firma musi posiadać wydajny system współdzielenia zasobów. Sercem takiego środowiska jest zazwyczaj serwer umożliwiający świadczenie usług dla urządzeń podłączonych do sieci. Oferujemy pełną gamę urządzeń i oprogramowania serwerowego, zarówno dla systemów tower, rack oraz blade.

Macierze, pamięci masowe i produkty storage

ZSK posiada szeroką gamę rozwiązań pamięci masowych, stworzonych z myślą o przedsiębiorstwach różnej wielkości i różnych potrzebach. Są to wydajne, efektywne i łatwe w zarządzaniu systemy, które pozwalają zarządzać nawet bardzo dużą ilością danych.

Network Attached Storage (NAS)

NAS (Network Attached Storage) jest to sieciowa pamięć masowa, zawarta w niewielkiej, przenośnej obudowie, podłączana bezpośrednio do sieć firmy. Zasoby NAS mogą być udostępniane bezpośrednio użytkownikom sieci, w celu przechowywania przez nich w centralnym miejscu plików. Zastosowanie tego typu urządzenia pozwala na zorganizowane przechowywanie danych oraz multimediów w sieci, eliminuje ryzyko ich utraty oraz skraca czas potrzebny na wykonywanie kopii zapasowych.

Osiągane efekty zastosowania

Efektywne wykorzystanie starych serwerów z systemami Novell lub Microsoft, bez konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych na zakup nowszego sprzętu.

Kilkudziesięciokrotne zwiększenia posiadanych zasobów sieciowych (w zależności od modelu pamięci NAS i zastosowanych dysków od kilku do kilkunastu TB ).

Zapewnienie bezpieczeństwa danych lokalnych użytkowników bez konieczności dodatkowych inwestycji w systemy archiwizacji ( Backap-u).

Gdzie można stosować NAS?

Pamięć NAS może być stosowana wszędzie tam gdzie jest konieczność gromadzenia i przechowywania plików, zbiorów danych w centralnym miejscu firmy, aby były dostępne dla innych pracowników. Pełni rolę serwera plików.

Tam gdzie mamy problemy z dołączeniem stacji roboczych, z systemami Windows Vista i Windows7, do serwera Novell lub Microsoft.

Tam gdzie organizacja firmy wymaga wprowadzenia jeszcze innych usług, jak np. umożliwienie zdalnego dostępu do plików przez przeglądarkę internetową (HTTPS), uruchomienie serwera FTP, iSCSI .

Bezpieczeństwo danych

Urządzenie NAS zapewnia duży poziom bezpieczeństwa danych
Dyski mogą pracować w 4 poziomach RAID 0, 1, 5, X.
Modele Professional posiadają z reguły dwie karty sieciowe, co zwiększa poziom dostępności w razie awarii jednej z nich.
Modele, głównie wersja RACK , posiadają po dwa zasilacze.
Dodatkowo przez złącze USB można podpiąć dodatkowy dysk zewnętrzny, na który może być automatycznie wykonywana kopia plików z NAS.

Ograniczenia

Ze względów wydajnościowych najlepiej stosować w środowiskach ok. 15 stanowisk, maksymalnie do 25. Sugerowana sieć GB.

Przykładowe wdrożenie

Rozwiązanie takie zostało wdrożone u naszego klienta. Server Novell został zastąpiony przez NAS. Spowodowało to zwiększenie sieciowej przestrzeni dyskowej o 50 razy oraz rozwiązany został problem z podłączeniem nowych stacji z Windows7 do serwera Novell. Rozwiązano również problem Backup-u, ponieważ streamer 35/70 nie był w stanie pomieścić na jednej taśmie wszystkich danych znajdujących się na serwerze Novell.

 

Oprogramowanie

 

System analizy zagrożeń typu SIEM

System analizy zagrożeń typu SIEM umożliwia konsolidację informacji o zdarzeniach pojawiających się w sieci. Proces konsolidacji zdarzeń umożliwia przeprowadzenie analizy pod kontem ewentualnych zagrożeń występujących w sieci. Dzięki temu administrator otrzymuję informację o potencjalnym ataku lub innym zagrożeniu.