Aktualności

Wdrożenie urządzeń aktywnych Extreme Networks

Zakład Systemów Komputerowych ZSK sp. z o.o. dostarczył, uruchomił i przetestował urządzenia aktywne Extreme Networks dla sieci strukturalnej LAN oraz Systemu CCTV w kompleksie budynków produkcyjno-montażowych z częścią biurowo-socjalną w Kobyłce. Wartość wykonanych prac dla przedsiębiorstwa MIRBUD S.A. to ponad 1,5 mln zł.

Inwentaryzacja infrastruktury sieciowej

Zakład Systemów Komputerowych ZSK sp. z o.o. przeprowadził inwentaryzację infrastruktury sieciowej oraz szaf teleinformatycznych sądów apelacji poznańskiej, w tym urządzeń, okablowania i struktury sieci LAN. Przygotowano 2 warianty koncepcji funkcjonowania infrastruktury sieciowej (podstawowy z możliwością rozwoju oraz docelowy), wraz z wyceną kosztów ich realizacji i projektem technicznym.

Hawlett Packard Enterprise partner 2024

ZSK sp. z o.o. jest aktualnym partnerem marki Hawlett Packard Enterprise.

Dell Partner Platinum 2024

ZSK sp. z o.o. jest po raz kolejny Platynowym Partnerem marki Dell

Miejski Magazyn Przeciwpowodziowy

Zakład Systemów Komputerowych ZSK Sp. z o.o. kompleksowo wykonał instalacje teletechniczne, BMS w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa Miejskiego Magazynu Przeciwpowodziowego oraz obiektów techniczno – magazynowych dla działalności MPEC S.A. w Krakowie przy ul. Siwka i ul. Na Załęczu” (kontrakt nr MPK: 2K2Y) dla Budimex SA W ramach umowy wykonano m.in. : • Instalacje elektryczne słaboprądowe: • Okablowanie strukturalne • Instalacje SSWiN • System kontroli dostępu (KD) oraz rejestracja czasu pracy • System monitoringu wizyjnego – telewizji dozorowej (CCTV) • System sygnalizacji pożaru (SSP) • Instalacja oddymiania klatek schodowych • System detekcji gazów • System SMS integrujący systemy bezpieczeństwa - SSP, KD, SSWiN, CCTV • Instalacje BMS • Dostawa i montaż urządzeń aktywnych wraz z ups’ami Okres udzielonej gwarancji 7 lat. Wartość wykonanych prac to ponad 3 miliony zł brutto.

Małopolskie Centrum Biotechnologii

Zakład Systemów Komputerowych ZSK Sp. z o.o. wykonał prace instalacyjne w zakresie przebudowy i rozbudowy budynku Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dla Budimex SA. W ramach umowy kompleksowo wykonano: • Instalację telewizji dozorowej CCTV • Okablowanie strukturalne LAN • System sygnalizacji pożaru • System przyzywowy • Instalacje Audio-video • Instalacje niskoprądowe dla potrzeb laboratorium Unano Dostarczono i zainstalowano również urządzenia aktywne Extreme Networks. Wartość umowy to ponad milion zł brutto.

Przebudowa budynku w Krakowie dla potrzeb krakowskich jednostek prokuratury

Zakład Systemów Komputerowych ZSK sp. z o.o. realizuje dla Przedsiębiorstwa Budowlano-Produkcyjnego „Łęgprzem” sp. z o.o. systemy bezpieczeństwa wraz z BMS w ramach przebudowy budynku w Krakowie dla potrzeb krakowskich jednostek prokuratury.
Prace obejmują wykonanie poniższych systemów:
• SSP
• SUG dla serwerowni;
• Oddymiania i napowietrzania wraz z dostawą siłowników dla drzwi/okien;
• KD
• SSWiN
• Intercomy
• DSO
• System BMS
Wartość umowy to ponad 5 mln zł brutto.

Liczniki Zdalnego Odczytu

Strategia określona w Prawie Energetycznym zakłada że do roku 2028 w Polsce 80% gospodarstw domowych będzie wyposażone w liczniki zdalnego odczytu. Jest to duże wyzwanie technologiczne związane z wymianą liczników energii elektrycznej, zmianą systemów odczytowych, poprawą sieci. ZSK bierze udział w tych działaniach. Jako partner firmy Shenzhen Kaifa Technology (Chengdu) Co, Ltd. pomogliśmy w dostosowaniu ich mierników do wymogów rynku polskiego oraz obsłużyliśmy dostawę dużej partii „smart liczników” dla Tauron Dystrybucja S.A.

Extreme Networks Diamond Partner 2024

Zakład systemów Komputerowych ZSK sp. z o.o. jest Diamentowym Partnerem Extreme Networks 2024. Nasze specjalizacje to: ExtremeSwitching ExtremeWireless Cloud, Security & Access Control, Cloud, Management & Automation.

Udział w badaniach NBP

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w badaniach prowadzonych przez Narodowy Bank Polski.

Dell Technologies Proven Professional

Miło nam poinformować, że jeden z naszych pracowników uzyskał tytuł Specialist – Technology Architect, Midrange Storage Solutions Version 2.0

Darmowe punkty Wi-Fi – Gmina Skała

Miło nam poinformować, że Zakład Systemów Komputerowych ZSK sp. z o.o. uruchomił w gminie Skała punkty Wi-FI z darmowym dostępem do internetu o wysokiej jakości transmisji.

Flowmon i monitorowanie komunikacji TLS

W sytuacji kiedy większość komunikacji jest szyfrowana, monitorowanie takiego ruchu staje się szczególnie ważne i może nam wiele powiedzieć o tym co dzieje się w naszej sieci. Preset TLS to dedykowany zestaw profili, raportów i dashboard’ów, który w kilka kliknięć przygotuje nas do monitorowania komunikacji szyfrowanej. Z jego pomocą dowiemy się między innymi tego jakie protokoły, długości kluczy i algorytmy szyfrowania są używane do zabezpieczenia komunikacji. Specjalnie stworzone profile i wykresy na bieżąco wyświetlą informacje o ilości ruchu szyfrowanego a raporty TOP N powiedzą nam z jakich serwisów korzystają użytkownicy oraz kto jest wystawcą certyfikatów dla tych serwisów. Preset TLS zawiera również informacje o wygaśniętych certyfikatach i odciskach JA3 Fingerprint. Te informacje pozwolą błyskawicznie reagować na naruszenie polityk bezpieczeństwa. Z informacji dostarczanych przez Preset TLS można korzystać w formie profili do pogłębionej analizy albo widoków dostępnych na żywo w oknie Dashboard. Preset TLS to również raporty w formacie PDF generowane na życzenie lub zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Platynowy Integrator Systemów Budynkowych Schneider Electric 2021

Zakład Systemów Komputerowych ZSK sp. z o.o. jest Platynowym Integratorem Systemów Budynkowych Schneider Electric w 2021 roku

Materiały filmowe Extreme Networks - ExtremeDojo

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami filmowymi Extreme Networks - dziś polecamy Wired Hardware

Certyfikacja LEONI

Zakład Systemów Komputerowych ZSK sp. z o.o. posiada certyfikowanych inżynierów w zakresie rozwiązań MegaLine & GigaLine LEONI. Certyfikacja obejmuje ogólną technologię i standaryzację sieci, podstawy inżynierii produktu oraz praktyczne pomiary instalacyjne i odbiorowe.